Mořská sůl Solný květ

Kód: DAM21
119 Kč 106,25 Kč bez DPH
Skladem (>5 ks)

Solný květ, mořská sůl nejvyšší kvality Fleur de Sel

Detailní informace

Detailní popis produktu

Solný květ, mořská sůl nejvyšší kvality Fleur de Sel je kaviárem mezi solemi.

Francouzsky Fleur de Sel nebo Flor de Sal (Solný Květ), tato ručně sbíraná delikatesa ze solných pánví Messolonghi, je bohatá na minerální látky a stopové prvky. Je nazývána královnou všech solí nebo také kaviárem mezi solemi.

Fleur de sel obsahuje cenné minerály, jako je hořčík, draslík a vápník, díky čemuž je nesmírně zdravá a hlavně chutná. Sůl je čistě přírodní, nerafinovaná, bez obsahu jódu. Řadí se mezi jeden z největších gurmánských požitků.

Získávání: vyskytuje se velice zřídka a je potřeba zkušeností a dlouhého pozorování k získání této soli. Pro její vznik je nutná souhra speciálních jevů jako slunce, vítr a voda. Pouze tehdy se voda postupně odpařuje a vznikají bílé krystalky ve velmi tenké vrstvě. Tyto krystalky musí vždy někdo v průběhu dne přijít sesbírat. Když se nestihnou včas sebrat, začnou krystaly klesat ke dnu a vytratí se z nich nejcennější látky. Sbírána je za použití tradičního podběráku. Fleur de sel není chemicky či jinak upravována. Po vysušení na slunci je rovnou zabalena, zachová si tak svou charakteristickou chuť a vlhkost moře. 

Použití: dá se přidávat do každého jídla, které chcete mít zdravější. Je vhodná k dochucení steaků, ryb, vařené zeleniny, salátů, vajec, brambor, BBQ. Vyzkoušejte posypat solí plátek rajčete nebo grilované maso.

Dávkování: na 1 porci cca 1/4 lžičky, tj. 1,4 g

Nutriční hodnoty: energie: 0 kcal, bílkoviny: 0 g, sacharidy: 0 g, tuky: 0 g, Sodík: 550 mg (22%)

Země původu: Řecko

Hmotnost: 140g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: