Sléz maurský, poklad ze zahrádky

Velké, purpurové květy slézu jsou ozdobou každé zahrady. Rostlina má až 2 metry a přes léto opakovaně nakvétá. Patří mezi účinné pomocníky při zánětech dýchacích cest a suchém kašli.

Sléz maurský (Malva mauritiana) pochází ze Středomoří a Afriky. Zmínky o něm můžete najít i pod mnoha lidovými názvy: boží koláčky, homůlky, chlebíčky, koláčky,  knoflíčky, sleží, slíz, slíž, syrečky, zaječí sléz. Sléz pěstujeme jako letničku, vyséváme v dubnu a květnu. Svědčí mu slunné místo a výživná, propustná půda. Snadno se množí samovýsevem a za mírnějších zim dokonce přezimuje a z kořenů zjara znovu obrazí. Kvete postupně po celé léto až do podzimu. Když si natrháme květy na okamžitou spotřebu i na sušení, hned druhý den se rozvinou další. Mají příjemnou chuť a mohou ozdobit dezerty a zpestřit jídelníček.

Léčivé květy

Květy slézu obsahují množství slizovitých látek, které hojí sliznice, urychlují jejich obnovu a usnadňují odstranění patogenů. Jsou balzámem i pro namožené hlasivky. Podobně dezinfekční a hojivý účinek mají i na sliznice žaludku a střev.

Nálev z čerstvých i sušených květů má příjemnou chuť a sytou, výjimečnou barvu – modrou ve vodě zásadité či neutrální, růžovou ve vodě kyselé – pH totiž ovlivňuje odstín antokyanů, rostlinných barviv, které jsou nejen krásná, ale i zdraví prospěšná. Ještě účinnější nežli nálev je rovněž barevný a voňavý, za studena připravený macerát, který zachová cenné slizové látky.

slez-maursky-macerat-sklenice_693631633-jpg_irecept-full

My ze Slézu maurského vyrábíme výborný sirup, který je vhodný pro zpestření běžných nápojů i domácí bylinné lékárníčky. Má příznivý vliv na hltan, trávicí soustavu a upravuje zažívání. Už po prvním ochutnání si zamilujete příjemnou sladkou chuť s květinovým nádechem a originální rudou barvu.

Sirup vyrábíme ve zdravé verzi bez cukru, sladíme březovým cukrem Xylitol který je vhodný pro diabetiky, vegany, paleo a low carb stravování.